Search

Akušerės nuomonė apie vystyklus.

„Naujagimis yra ypatingas žmogus. Mažas, gležnas, bet labai stiprus ir ištvermingas. Pirmosiomis gyvenimo dienomis tęsiasi dinamiškas raidos procesas, kurį Mažylis pradėjo nuo pirmųjų akimirkų Mamos pilve. Užtikrinti jam kuo geresnes sąlygas gyventi, augti ir ilsėtis nuo tos akimirkos, kai jis palieka pilvą, dažnai yra kiekvienos motinos prioritetas. Vienas iš natūralių būdų suteikti paramą ir saugumo jausmą ne tik vaikui, bet ir visiems žmonėms, žinoma, yra apkabinimai ir artumas. Tačiau naujagimiams, ko gero, labiausiai ir kuo ilgiau reikia prisiglausti. Pavyzdžiui, amerikiečių pediatras daktaras H. Karpas savo knygoje apie naujagimius ir jų raminimą rašo, kodėl toks tvirtas prisiglaudimas yra svarbus. Jo nuomone, moters nėštumą turėtų sudaryti ne trys, o keturi trimestrai. Tačiau dėl spartaus kūdikio augimo ir jo galvytės bei kūnelio padidėjimo tiek, kad jis netelpa į moters gimdymo takus, jį tenka baigti anksčiau. Maždaug 9 mėnesius Mažylis auga ir vystosi labai mažoje motinos įsčių erdvėje. Praktiškai jis iš visų pusių tvirtai suvystytas. Tačiau ateinantys trys mėnesiai po gimdymo turėtų būti laikomi dar vienu ketvirtuoju trimestru. Pasak gydytojo, tai rodo naujagimių elgesys, poreikiai ir pageidavimai, kurie iš tiesų kelis pirmuosius mėnesius labai dažnai elgiasi taip, tarsi vis dar būtų motinos pilve. Jie mėgsta būti nešiojami, supami, glostomi ir daug miega. Jiems patinka garsai, primenantys motinos pilvą, pavyzdžiui, džiovyklės ar ventiliatoriaus ūžimas. Jiems reikia laiko priprasti prie to, kad jų pasaulis staiga išsiplėtė nuo mažo pilvuko iki vaikiškos lovytės, kambario, namo ir kitų dydžių. Nuo pat motinos įsčių jiems sudaromos sąlygos padeda atrasti savęs raminimo instinktą.

Todėl naujagimio vystymo tikslas – sudaryti sąlygas, prie kurių jis buvo pripratęs pirmuoju prenataliniu gyvenimo laikotarpiu. Tai suteikia jam saugumo ir ramybės jausmą, primena laiką, kai jis buvo apglėbtas motinos pilve. Todėl tai ypač svarbu, kai norime išmokyti Mažylį nustatyti kada yra naktis ir diena bei paguldyti jį į lovą. Tai tikrai padės Vaikui lengviau užmigti. Vystymas taip pat padeda vaikui lengviau valdyti savo kūną ir kontroliuoti kojų bei rankų judesius, ypač kai pasireiškia įvairūs fiziologiniai refleksai, pavyzdžiui, Moro refleksas. Galėdamas geriau liesti ir jausti, suvystytas Mažylis taip pat geriau pažįsta savo kūną ir daugiau sužino apie save. Tai skatina normalią nervų sistemos raidą. Todėl mūsų mamų ir močiučių metodai, kai kūdikius tvirtai suvyniodavo į tetaninius vystyklus, buvo išmintingi. Šiandien yra paprastesnių būdų, kaip saugiai ir gerai suvystyti Mažylį, ir vienas iš jų yra vystyklas–kokonas „First Step“. Minkšta medžiaga ir tinkama vystyklo medžiagos struktūra nedirgina kūdikio odos, jo elastingumas leidžia kūdikiui laisvai judėti ir visada išlaikyti tinkamą kūno padėtį. Skirtingai nei įprastos antklodės ar sauskelnės, jis neatsegamas ir nereikia nuolat tikrinti jo formos. Visada svarbu rasti pusiausvyrą ir tinkamą balansą tarp laiko, kai Naujagimis yra suvystytas, ir laiko, kai jis gali laisvai mokytis kūno judesių, gulėti ant pilvuko ir būti aktyvus. Taip pat svarbu nepamiršti, kad kiekvienas Žmogus yra skirtingas – ne visiems Mažyliams būtinai patinka būti suvystytiems, taip pat ne visi jie nori būti lengvai nuraminti.

Rekomenduoju vystyklus „Sleepee“, nes jie padeda kiekvienai mamai suteikti savo kūdikiui geriausias įmanomas sąlygas, suteikia saugumo jausmą ir ramybę. Ir tai jau nuo pirmųjų akimirkų po gimdymo sunkumų ir pastangų!

Jūsų Sleepee