Search

Kaip paruošti vaiką miegui ir pradėti mokyti teisingų miego įpročių?

Pirmus šešis mėnesius vaikas formuoja savo pasaulio suvokimą. Jo miegą reguliuoja visiškai kiti dėsniai nei vyresnio kūdikio miegą. Tėvų vaidmuo yra ne „užmigdyti“ kūdikį, o sukurti palankias sąlygas užmigti.

Kaip paruošti vaiką miegui ir kaip pradėti jį mokyti tinkamų miego įpročių?

Įvyniokite kūdikį į vystinuką, apkabinkite, padėkite ant peties, pamasažuokite nugarą ir paguldykite į lovą. Pabandykite tai padaryti prieš jam užmiegant. Gimus naujagimiui jis turi prisitaikyti prie naujos aplinkos. Tėvai gali palengvinti jam šį perėjimą, pasirūpindami komfortu, kūno temperatūra ir tuo pačiu patenkindami artumo poreikį. Svarbus kartojimas, t.y. suvokimas, kad tam tikri įvykiai seka vienas kitą pagal einamą tvarką, kad kažkas vyksta taip, kaip tikėtasi, pagal vakaro ritualą. Tai skatina ramų vystymąsi ir leidžia kūdikiui užmigti. Taip pat netiesa, kad dieną pabudęs vaikas, naktį miega geriau. Tai veikia atvirkščiai: kuo geriau jis miega dieną, tuo ilgiau miegos naktį.

Suprasti vaiko poreikius, kai jis pats nesugeba jų išreikšti, yra kiekvieno jauno tėvelio išūkis. Naujagimis mokosi nuo pirmųjų dienų, kai pereina iš miego fazės į pabudimo ir atvirkščiai. Natūralus kūdikio miego ciklas svyruoja nuo maždaug pusvalandžio iki keturiasdešimt penkių minučių, po kurio jis pereina į lengvo miego fazę, iš kurios lengva pabusti. Įvyniotas kūdikis jaučiasi saugus, todėl miegas būna žymiai kokybiškesnis.

Kur geriausiai miega naujagimiai?

Ribota erdvė suteikia vaikui saugumo jausmą, leidžia orientuotis erdvėje ir valdyti savo kūną. Kūdikių lizdelis yra puikus sprendimas naujagimiams. Įdėkite kūdikį į lizdelį taip, kad jo galva beveik liestų kraštą, tada erdvė aplink jį, nebus per didelė.

Miego kokybė neabejotinai turi įtakos svarbiausiems mūsų gyvenimo aspektams. Jūsų kūdikis užaugs ir pradės reaguoti į jūsų meilę ir rūpestį, o cirkadinis ritmas prisitaikys prie jūsų nustatytų ribų.

– Jūsų Sleepee.